Студія дизайну і флористики +380 (67) 247 79 71

Рослини-хижаки

Фильтры
×
Ціна
Фильтры
Сортировка:
Цена ↓↑
Непентес Rafflesiana
6216
Непентес Rafflesiana
850грн
Венерина мухолівка
6315
Венерина мухолівка
445грн
Сарраценія
6305
Сарраценія
410грн

Одними з найцікавіших та загадкових є рослини хижаки. У природі налічується близько 500 видів рослин. Вони ростуть і розвиваються за рахунок отримання поживних речовин від комах або іншої живності, яку вони ловлять завдяки своєму маскуванню та специфічній будові внутрішньої структури. Особливість цих рослин полягає в тому, що вони ростуть на бідних ґрунтах. В даному випадку вони мають мінімальну конкуренцію з іншими рослинами. Їх поєднує те, що вони мають яскраве розфарбування для того, щоб мати можливість залучати комах, тому що для дрібної живності яскраве розфарбування асоціюється з нектаром.

Росянка

Великою популярністю користуються такі хижаки рослини, як росянка. Вона включає близько 130 різних видів. Зовнішній вигляд рослини покритий невеликими волосками, які мають червоний та яскраво-оранжевий колір. На кінчиках вони мають спеціальну рідину. Зовні це виглядає як велика кількість маленьких крапель, які привертають до себе комах. Насправді їм це смертельна рідина. Так як вона є липкою основою, комаха прилипає до неї і в результаті гине. Також своєю клейкою основою до себе притягує жирянка. Її особливість полягає в тому, що крапельки накопичуються на кінчику її листя, яке звужується на кінці.

Венерина мухоловка

Велику популярність здобула венерина мухоловка. Коли покупець обирає, які рослини хижаки купити, він часто звертає увагу саме на цю квітку. Воно привертає до себе увагу за рахунок способу лову. Процес здійснюється швидким рухом пастки. За нею дуже цікаво спостерігати. Вигляд пастки може змінюватися в залежності від пори року. Коли настають спекотні дні і дуже багато комах, рослина забарвлюється яскравими кольорами. При цьому сама квітка збільшується у розмірах. Коли настає зимовий період і комах стає менше, рослина зменшується у розмірах.

Схлопування пастки відбувається не відразу. Після того, як комаха сідає на волоски до моменту схлопування може пройти до 20 секунд. Пастка закривається, коли відбувається подвійне подразнення волосків. Після того, як рослини закрилося, воно вже не розмикається назад.

Непентес

Вибираючи якісь хижі рослини купити, ви можете звернути увагу на непентес. Це рослина, яка завдовжки може зростати до кількох метрів. У природі можна спостерігати й невеликі чагарники. Всі вони можуть ловити досить велику здобич і зловити навіть гризунів або жаб. Іноді до них трапляються й птахи. Проте повсякденною їжею для них виступають комахи.

Принцип приваблення комах у них відбувається трохи інакше, ніж в інших рослин. До себе увагу вони привертають за рахунок того, що їх форма листя нагадує латаття, де накопичується всередині вода. Коли комаха потрапляє в таке латаття, вона занурюється у воду і починає в ньому поступово тонути.

Сарраценії

Хижі рослини також включають такий вид як сарраценії. Це рослина, яка має яскраве забарвлення. Коли рослина не цвіте, вона привертає увагу за рахунок формування великої кількості жилок малинового кольору. За своєю структурою квітка дуже схожа на рослину з якоїсь казки. За рахунок свого чудового вигляду комахи сідають на нього і в результаті гинуть.

Хижі домашні квіти можна купувати для їхнього вирощування. Багато видів дуже часто гинуть, тому що вимагають особливого догляду. Не всі їх пристосовані до кімнатних умов. Якщо ви хочете придбати хижу рослину, то звертайте увагу саме на ті види рослин, які були наведені в цій статті, оскільки саме вони найбільш пристосовані для вирощування в домашніх умовах.

Рослини хижаки представлені в широкому асортименті у флористичному салоні Lorashen. Тут ви зможете купити венерину мухоловку, непентис, сарраценію та інші екзотичні рослини, які дозволять внести різноманітність у ваш квітник.