Фікус Бенджаміна – кімнатна рослина, яку часто можна побачити у різних домашніх та офісних інтер'єрах. Якщо правильно організувати догляд за даною рослиною, то вона буде радувати своїм насиченим і зеленим листям, які можуть мати різні вкраплення.
Домашня рослина фікус не тільки має декоративні властивості, але й здатна очищати повітря. Це рослина, яка є не вибаглива у догляді та не вимагає особливих умов для свого утримання. Це вічнозелене невелике деревце, яке у висоту може зростати до одного і більше метрів. Рослина цікава тим, що вона формується внаслідок тонких пагонів, що звисають. З пагонів проростає велика кількість дрібного листя. Якщо правильно доглядати, домашні квіти фікус можуть тішити своїм зовнішнім виглядом протягом багатьох років, поступово збільшуючись у розмірах.
Насамперед кімнатну рослину Бенджамін необхідно правильно вибрати в магазині. Для цього слід звертати увагу на його зовнішній стан. Не варто вибирати кімнатну рослину фікус, якщо ви виявите:
Всі ці ознаки говорять про хвороби та слабкий стан рослини.
Після транспортування та адаптації до домашніх умов кімнатні квіти фікус необхідно поставити у добре освітлене місце. На рослини має потрапляти розсіяне світло. У будинку повинна підтримуватись стабільна температура в межах 25-30 градусів у літні дні, і в межах 16-20 градусів узимку.
Вирощуючи фікус у горщику для нього необхідно забезпечити свіже повітря. Тому приміщення бажано добре провітрювати. Потрібно встановити правильний режим поливу, і при цьому не допускати, щоб коріння було надто вологе. Важливо пам'ятати, що будь-які зміни умов знаходження фікуса в будинку можуть призводити до зміни вологості ґрунту. Тому перед поливом бажано завжди перевіряти його стан. Обприскувати листя бажано раз на три дні прохолодною водою. Перед цією процедурою листя необхідно протерти вологою ганчіркою. Бажано влаштовувати раз на два тижні прохолодний душ, закриваючи від вологи ґрунт. У зимовий період рослина не потребує особливого догляду. Головне стежити, щоб температура в будинку не опускалася нижче 16 градусів.
Рослину необхідно правильно підгодовувати, щоб її листя залишалося зеленим і не жовтіло. Вносити підживлення необхідно з березня по листопад. Це період активного зростання рослини. Купувати можна як мінеральні, так і органічні рослини. Мінеральні добрива кращі, оскільки вони відрізняються м'якшою дією. Якщо ви хочете, щоб фікус активно зростав і розростався, тоді крім підживлення також здійснюйте для нього своєчасне підрізування.