Які квіти дарують на 1 вересня?

09.08.2023
Blog

Традиційно на День знань на 1 вересня учні несуть у руках квіти для вчителів. Особливо ця традиція важлива першокласника, який лише вступає на дорогу знань. При цьому варто врахувати, що букет для вчителя підбирається відповідно до віку учня. Адже для першокласника це буде один букет, а для майбутнього випускника – це буде зовсім інша композиція. Маленьким дітям буде не комфортно нести великі та об'ємні букети. В даному випадку краще придбати композицію до 25 рослин у букеті з короткими стеблами.

Старшокласнику краще не купувати мініатюрні букети, а вибрати пишну композицію, яка гратиме всім буянням фарб. У цей день не рекомендується купувати дуже великі букети, щоб це не сприймалося, щоб ваша дитина стала улюбленцем і до неї було особливе ставлення.

Букет для викладача має бути стриманим і без химерного декору. У дитячих руках екзотичні букети будуть виглядати не зовсім доречно, а тому віддавати перевагу необхідно традиційним кольорам. Обов'язково необхідно, щоб квіти були свіжозрізані і за самим букетом було зручно доглядати. У цей день вчитель може отримати безліч букетів, і якщо ваша композиція швидко зав'яне, то її не заберуть додому, а вона залишиться у класі. У цей день відчувається нестача ваз і не всі букети зможуть отримати потрібну вологу. Тому перед тим як нести їх до школи обов'язково подбайте про те, щоб вони наполягли у воді.

Як вибрати букет для класного вчителя

За індивідуальним бажанням квіти для вчителя можна дати на власний смак. Щоб зробити оптимальний вибір, зверніть увагу на вік вчителя. Для молодого вчителя найкраще підійдуть:

 • альстромерії;
 • лілії;
 • лізантуси;
 • гортензії;
 • естома;
 • кенійські троянди.

Більш старшим керівникам класу можна подарувати:

 • хризантеми;
 • іриси;
 • півонії;
 • гвоздики;
 • еквадорські троянди.

Однак часто батьки збираються і купують один загальний букет для вчителя. У цьому випадку композиція повинна виглядати дорогою і розкішною. Оригінальним рішенням може бути букет квітів з коробкою з капелюхом або кошиком. Перевага повинна бути надана кольорам з нейтральними відтінками:

 • бузковий;
 • жовтий;
 • малиновий.

Вручення букету на 1 вересня для класного керівника можна вважати невеликим офіційним заходом. Тому варто виключити той факт, що ваш букет складатиметься з рожевих, білих чи червоних бутонів. Найкраще такі відтінки підходять для романтичного побачення. Однак допускається, щоб вони були присутні в міксах, де зібрано багато відтінків.

Вибір букетів для вчителів молодших класів

Дуже важливо підібрати лаконічний та правильний букет для вчителя початкових класів. Так у батьків є можливість справити перше гарне враження і започаткувати приємні взаємини.

У даному випадку для дитини можна замовити букет із квітами, які нестимуть у собі певний символізм:

 • гербери або жоржини – позначають собою щастя, затишок та достаток;
 • хризантеми чи айстри – символізують сміливість та позитивну енергію, яку викладач обов'язково отримає від вручених для нього кольорів;
 • ромашки – традиційна та ніжна квітка, яка відмінно підходить для молодих вчителів.

Дарувати квіти, які несуть у собі певний символізм, краще тим викладачам, яких ви добре знаєте. Якщо ваша дитина йде в перший клас до вчителя, якого ви не знаєте, то краще подарувати традиційний букет або запитати у знайомих вчителів про смаки та уподобання викладача, який навчатиме вашу дитину. Це дуже важливо в тих випадках, коли у викладача алергія на певні запахи квітів.

Які квіти подарувати вчителю старших класів?

Багато батьків не купують своїм дітям квіти, коли вони навчаються у старших класах. Однак для вчителя завжди буде приємно отримати букет від своїх учнів на 1 вересня. Якщо ви або ваша дитина хочете зробити приємне вчителю старших класів, то на ринку квітів ви зможете знайти велику кількість різноманітних букетів, складених з різних рослин.

Якщо вам важко визначитися з вибором, звертайте увагу на такі квіти:

 • ірис – чудово підходить для творчих особистостей;
 • тюльпани - несуть у собі радість і добре підходять для молодих вчителів;
 • альстромерії – виступають символом удачі та уособлює собою жіночність;
 • еустоми – вдалий варіант для вчителя, оскільки у деяких культурах вони символізують мудрість.

Якщо ви хочете подати букет квітів для викладача точних наук, то слідкуйте за тим, щоб букети складалися з бордових і червоних гвоздик або троянд. Вчителям, які викладають гуманітарні науки, можна подарувати композицію з пастельними тонами. Не забувайте, що на 1 вересня вчителю старших класів можна подарувати не лише букет квітів, але й додати до нього шоколадку, коробку цукерок або будь-який інший символічний подарунок, що не буде дуже упередженим.

Вчитель чоловік: чи варто дарувати букет?

Вже давно розвінчано той міф, що чоловікам не можна дарувати квіти. Тим більше, якщо йдеться про вчителя. Для викладача-чоловіка це цілком доречно і правильно. Єдине, що в даному випадку до вибору букета потрібно підійти уважніше. Адже букет для чоловіка вчителя має бути суворою та лаконічною форми. Якщо для жінки можна подарувати практично будь-який букет, композиція для чоловіка складається за певними правилами і не всі квіти в неї варто включати.

Флористи добре знають, що букети для чоловіків створюються з подовжених та витягнутих кольорів. Тому дуже часто до квіткової композиції вони включають гладіолуси. Це один із найкращих варіантів на 1 вересня, оскільки саме цього сезону гладіолуси починають цвісти.

При виборі кольорів віддавайте перевагу таким відтінкам, як:

 • фіолетовий;
 • помаранчевий;
 • бордовий.

Відмінний варіант букета для вчителя чоловіка також буде композиція з великими трояндами або герберами, яка буде доповнена зеленою та соковитою зеленню.

Батькам варто взяти до уваги, що 1 вересня є святом не лише для вчителів, а й для самих дітей. Коли ваша дитина йде ошатно до школи, у неї на душі виникають радісні та святкові почуття. А сам момент передачі букета квітів до рук викладача приносить дитині додаткові святкові емоції. Тому коли ви збиратимете дитину до школи на 1 вересня, не забудьте підготувати для неї відповідний для цього випадку букет.

Якщо ви не зовсім впевнені в тому, який букет вибрати для вчителя та вашої дитини, звертайтеся за допомогою в наш флористичний салон LoraShen. У нас працюють досвідчені флористи, які добре знають, які квіти краще дарувати на 1 вересня.