Стенд LoraShen на події Ukrainian Fashion Week "Inspired by Jackson Pollock"

06.09.2018
News

Шукати нові техніки та ідеальні арт-рішення - наша робота. Як і чому з'явилася ідея лімітованої колекції кераміки ANIMAL LAND by LoraShen в техніці фарби, що ллється, ми розпитали у наших двох найталановитіших художника-кераміста Анастасії Вороніної та скульптора Романа Задериенко. Знайомтеся, наші Рома і Настя!

  

ЧОМУ ПОЛЛОК?

РОМА: Якщо хочеш подалі відійти від традиційного уявлення про "правильне" - на думку спадає саме ця особистість з історії мистецтва. Таку мету ми й переслідували. Кожен новий виріб кераміки LoraShen і його декор - це спроба кардинальних змін. Українська традиція кераміки неймовірно багата, різноманітна і шанована особисто мною, однак з'являються нові технічні можливості, і хочеться показати людям кераміку, якою її ще не бачили. Адже тільки художник кераміст може зрозуміти безмежність цього матеріалу. Варто відзначити, що Поллок, який ніс подібну ідею, досяг великого визнання, а значить зможемо і ми.

ЯКОЮ ТЕХНІКОЮ РОЗФАРБОВУВАЛИ КАШПО?

НАСТЯ: Винайденою самим Поллоком - технікою фарби, що ллється, в нашому випадку - глазурі, що ллється, і надглазурних фарб. Вона підкуповує можливістю "контролювати випадковість".
РОМА: Техніка фарби, що ллється, Джексона Поллока - це поєднання керованого і некерованого. Ці слова можуть бути застосовні до будь-якого керамічного декору. Кожен випал глазур'ю і фарб - складний фізико-хімічний процес, результат якого не можна вгадати... та й не хочеться! Адже улюблене заняття всіх керамістів - експерименти з глазурями!
Для декорування цієї серії були підібрані не тільки глазурі, але і палітра яскравих надглазурних фарб, що готувалися і наносилися нашим досвідченим художником-керамістом Анастасією Вороніною. Вивчивши роботи майстра, вона, дотримуючись колористики полотен, наносила фарби в тій же послідовності шар за шаром, після чого всі роботи пройшли фінальний (третій) випал. Потім двадцять годин очікування і вуаля - експеримент пройшов вдало!

ЗА ЩО ЛЮБИТЕ ЕКСПРЕСІОНІЗМ?

РОМА: Напевно, експресіонізм - це концентрат, який необхідно додавати до кожного учня або студента, який малює, щоб він міг називатися художником, і я сам не виняток. Адже головне завдання будь-якої творчості - вираз думок і почуттів. Я, як людина м'яка, не вживаю цей концентрат в чистому вигляді, але укупі з хорошими декоративними або академічними засобами йому завжди є місце в моїх роботах.
НАСТЯ: Експресіонізм крутий завдяки абсолютній свободі в виборі палітри, техніки. І самій безпредметності.

А ЩО ХОТІЛИ ВИСЛОВИТИ ЦІЄЮ ЕКСПРЕСІЄЮ САМЕ ВИ?

РОМА: Є необхідність в тому, щоб впливати на глядача емоцією. Експресіонізм - наш інструмент і вірний помічник. Адже кераміка може бути не тільки прикладною. Вона має достатньо засобів вираження, щоб бути предметом декору і мистецтва.
Велика місія моєї роботи - змінювати людей. Я вважаю, що кожній людині необхідно оточувати себе прекрасним: прекрасними людьми, словами, вчинками і, звичайно, радувати красою свій погляд.
Адже через споглядання прекрасного ми приймаємо самого Бога і стаємо трішечки чистіше і добрішими.
НАСТЯ: Хотілося викликати у глядача емоцію, а палітра сама говорить за себе.

Запитуйте колекцію у всіх салонах-магазинах LoraShen і в інтернет-магазині КОЛЕКЦІЯ ANIMAL LAND