Рекомендації флористів щодо вибору свіжих троянд

23.02.2022
Blog

Купівля квітів може закінчитися тим, що вони простоять у будинку лише кілька днів і потім одразу зав'януть. Це відбувається в тому випадку, якщо при замовленні покупець не звертає уваги на деякі моменти, а дивиться лише на вигляд букета. Якщо квіти не будуть свіжими, їх зовнішній вигляд швидко втратить привабливість. Це насамперед стосується троянд, бутони яких можуть швидко зав'янути при покупці. Якщо ви хочете купити свіжі троянди, їх обов'язково потрібно оглянути перед покупкою.

Як правильно вибирати троянди в букет

Досвідчені флористи добре знають, які квіти необхідно взяти для складання свіжого та якісного букета. Однак при покупці на ринку продавці часто нехтують правилами, щоб продати рослини, які вони, з фінансової точки зору, не можуть викинути.

Покупець, який хоче придбати свіжі троянди, має пам'ятати. Тому при виборі необхідно оглянути всі квіти від кінчиків стебелів до верхівки бутонів. Звертати увагу варто на такі речі як:

 • зріз;
 • стеблі;
 • пелюстки;
 • бутони;
 • аромат.

Дуже часто у продажу представлені квіти, які не мають аромату. Це означає, що їх утримували в спеціальних розчинах і можливо, як тільки ви з вулиці принесете їх у квартиру з кімнатною температурою, вони відразу почнуть засихати. Букети троянд прикрашаються спеціальною обгорткою папером, а тому при їх купівлі важко точно визначити стан квітів. Тому просіть продавців, щоб вони склали букет для вас. Так ви матимете можливість оглянути квіти.

Як зрозуміти що троянда свіжа

Насамперед необхідно звертати увагу на зріз. Він не повинен мати потемнілі краї або мати засохлий кінчик. На кінчику також може утворюватися слиз, наявність якого вказуватиме на те, що квіти не свіжі.

Як вибрати троянду, якщо квіти перебувають у капелюшній коробці чи кошику. У такому разі дивіться на стебла. На них не має бути точок. Стебла повинні мати насичене забарвлення. Наявність тріщин чи зламів свідчить, що від таких квітів варто відмовитися.

При огляді листя зверніть увагу на те, що вони не повинні мати:

 • плям;
 • закручених кінчиків;
 • змін у забарвленні.

Свіжі пелюстки наповнені вологою. Коли їх легенько пом'яти, вони швидко повернуть форму. Якщо на листочках є маленькі дірочки, це свідчить про те, що вони були зроблені комахами. Пелюстки засихають першими, порівняно з бутонами. Тому спершу звертайте увагу на них.

Якщо ви не знаєте як визначити свіжість троянди в букеті, де заховані стебла та листя, тоді дивіться на бутони. Вибирайте букети, в яких є найменша кількість повністю розпущених квітів. Бутони мають бути напіввідкритими. Якщо вони будуть повністю розпущені, то такі квіти швидко засохнуть.

Бутони троянд повинні бути одночасно щільними та не надто твердими. На стеблі він має триматися рівно. Якщо його хилить вниз, це перша ознака того, що він починає в'янути.

Як зберегти троянди свіжими

Недостатньо придбати букет троянд зі свіжими рослинами. Навіть якщо ви знаєте як вибрати троянди при покупці, необхідно зберегти їхню свіжість у кімнатних умовах. Якщо цього не зробити, то навіть щойно зрізані квіти раніше терміну можуть прийти у непрезентабельний вигляд.

Щоб подовжити красу букета з троянд, варто використовувати різні підживлення. Потрібно звертати увагу на чистоту води та місце розміщення букета квітів. Підкормку можна купити в магазині або зробити своїми руками. Найчастіше використовують спеціалізовані підкормки Chrysal або Floralife, які додаються в чисту воду.

Як підручні засоби для цього можна використовувати:

 • аспірин;
 • цукор;
 • суміш оцту з цукром;
 • галун.

Для троянд необхідно забезпечити належний догляд. Коли букет з вулиці попадає в будинок, йому необхідно постояти в папері, щоб рослини могли адаптуватися до кімнатної температури. Якщо ви не знаєте, як зберегти пелюстки троянд свіжими надовго, вам варто після акліматизації рослин опустити їх зі стеблами у воду на кілька годин. При цьому на бутони не повинна потрапляти вода.

Стебла троянд підрізають під кутом, щоб вони тільки кінчиком упиралися в дно вази, та у них був повний доступ до води. Троянди необхідно ставити у холодну фільтровану воду, води у вазі має бути більше ніж на половину. Міняти її необхідно щодня. Рослини почуваються комфортно у чистій та свіжій воді. Вода має бути холодною.

Також враховуйте такі нюанси:

 • бажано вибирати керамічну вазу або виріб із затемненого скла;
 • вода у вазі має покривати рослини на дві третини;
 • оберігайте квіти від протягів та прямих променів сонця;
 • не залишайте букет поруч із приладами, від яких виходить тепло;
 • стежте, щоб у домі не було тютюнового диму;
 • по можливості обприскуйте краї пелюсток;
 • обривайте підсохле листя.

Дотримуйтесь цих простих правил і ваш букет буде радувати вас не менше двох тижнів.

Поради при купівлі свіжих троянд онлайн

Якщо ви сумніваєтеся як правильно вибрати троянди через інтернет, тоді вам варто звертатися тільки до флористичних салонів, які дорожать своєю репутацією. Оформляйте букети в квітковій студії «LoraShen» і ви можете бути впевненим, що до вас доставлять свіжий і гарний букет з троянд.

Як зберегти свіжий букет троянд?

Для свіжості букета необхідно підібрати свіжу, фільтровану, холодну воду та щодня міняти її. Ставити квіти у вазу варто відразу після того, як рослини потрапили до будинку. Попередньо варто освіжити зріз стебла і якщо ви принесли квіти в холодну пору року, потрібно дати час акліматизуватися квітам. Для цього не варто відразу знімати пакувальну плівку або папір, щоб квіти нагрілися до кімнатної температури. У вазу необхідно набирати холодну проточну або фільтровану воду, щоб вона покривала стебла на дві третини. Троянди необхідно ставити подалі від протягів та побутових приладів, що виділяють тепло.

Як зберегти троянди свіжими надовго?

Щоб надовго зберегти свіжість букета з троянд, необхідно використовувати підживлення. Її можна придбати в готовому вигляді в магазині або зробити із підручних засобів самостійно. У якості підживлення може використовуватися цукор, суміш цукру з оцтом, аспірин. Підживлення живитиме рослини, а також захистить їх від впливу мікроорганізмів.

Як мають виглядати свіжі троянди?

У свіжих троянд має бути чистий зріз без ознак засихання. Від квітів має виходити приємний аромат. Стебла повинні бути насиченими та позбавлені тріщин або інших дефектів. Листя повинні мати рівномірний колір. На них не повинно бути дірок або жовтих плям. Під час скручування вони повинні легко повертати собі колишню форму. Бутони квітів мають бути спрямовані вгору. Вони повинні мати одночасно м'яку і щільну структуру. У букет свіжі рослини підбираються з напіврозпущеними бутонами.

Де можна замовити букет зі свіжими трояндами?

Компанія «LoraShen» - флористичний салон, який має бездоганну репутацію. Якщо ви хочете замовити свіжі троянди на День народження, весілля чи іншу урочистість, тоді можете сміливо оформляти замовлення у нас. Ми запропонуємо вам букет із свіжозрізаними квітами, які будуть позбавлені будь-яких дефектів.

Де купити троянди з доставкою по Києву?

Флористичний салон LoraShen пропонує оформити замовлення букета троянд з доставкою в будь-яку точку Києва. У нас працює особистий кур'єр, який доставить квіти у визначений час за вказаною адресою.