Як вибрати вазу для квітів

08.05.2024
Blog

За допомогою квітів можна не лише подарувати емоції іншій людині, а й вкрасти інтер'єр приміщення. Для цього букет потрібно поставити в вазу з водою. Однак якщо помістити ті чи інші квіти у невідповідну посудину, то можна зіпсувати всю елегантність та вишуканість створеної композиції. А якщо зробити це правильно, то ваза підкреслить природну пишність та лаконічну структуру букета. Тому потрібно знати, як підібрати вазу для квітів, щоб в інтер'єрі відчувалася естетика від знаходження букета.

Види ваз

Сьогодні на ринку можна побачити велику кількість різноманітних ваз, які відрізняються за:

 • формою;
 • розмірами;
 • дизайном;
 • матеріалом виготовлення;
 • іншими параметрами.

На думку флористів, найкращим варіантом, який ви можете придбати для квітів, є такі вироби:

 1. Колони. Відповідний варіант для рослин, який мають довгі стебла. Це оптимальний виріб для амарилісів, лілій, троянд та різних декоративних гілок. Завдяки витягнутій формі вази, вона добре підтримуватиме рослини, підкреслюючи їх довжину.
 2. Пісочний годинник. Модель, яка має широке дно, вузьку середину і трошки розкриту шийку. Хороший варіант для невисоких рослин тюльпанів, гортензії, еустом та півонії. З естетичної та практичної точки зору це можна вважати класикою.
 3. Круглі чаші. В них дуже компактно можна розмістити польові квіти і первоцвіти. Для того, щоб композиція в такій вазі виглядала лаконічно, над шийкою повинні виглядати тільки бутони.
 4. Прямокутні. У таких вазах рослини почуваються вільно і не заважають одна одній. Завдяки великому об'єму можна розміщувати великі букети.

Якщо ви купили або вам подарували одну квітку, то ви можете використовувати для неї декоративну банку або пляшку.

При виборі форми вази ви повинні розуміти, що квіти в ній повинні почуватися просторо, не перевалюватися за її краї і не тонути в ній.

Вибір вази за матеріалом

Якщо ви думаєте, як вибрати вазу для квітів виходячи з матеріалу виготовлення, то найкраще віддати перевагу кераміці. Перевага цього матеріалу полягає в наступному:

 • чудово утримує вологу;
 • добре пропускає повітря;
 • привабливий дизайн;
 • здатні підтримувати свіжість квітів.

Ще однією важливою перевагою керамічних ваз є те, що вони непрозорі, на відміну від скляних виробів. Це дозволяє приховати стебла та помутнілу воду, що додасть композиції більше краси та естетики. До того ж через такі стінки не проходитимуть прямі промені сонця, які впливають на збільшення кількості патогенних бактерій у воді.

Єдиним винятком можна вважати кришталеві вази, тому що вони мають грані, через які проходять сонячні промені. Вони починають переливатися, що освіжає композицію і робить її яскравішою. Навіть самий непоказний букет, який буде поставлений у кришталеву вазу, набуде абсолютно нового вигляду. Також можна підібрати фарфорову вазу, яка вважається одним із найкращих варіантів для будь-яких квітів.

Як правильно розміщувати квіти у вазі

Щоб квіти лаконічно та красиво виглядали у вазі, недостатньо лише підібрати оптимальну форму та дизайн виробу. Важливо ще правильно розмістити квіти разом із зеленню. Якщо вам подарували букет квітів, який додатково прикрашений зеленню, її потрібно розмістити по периметру чаші таким чином, щоб стебла були розташовані хрест-нахрест. Таким чином, зелень виступатиме надійною опорою для квітів. Внизу всієї композиції повинні бути бутони великих розмірів, а дрібні бутони повинні бути трохи вище.

Якщо вам підібрали квіти з високими стеблами, але у вас є невелика ваза, то ви можете просто їх підрізати. Якщо у вас вдома знаходиться ваза заввишки 30 см, то стебла необхідно підрізати так, щоб загалом висота квітів складала 50 см.

Якщо вам часто дарують або регулярно купуєте квіти, то вам необхідно вдома мати вазу невеликих, середніх і великих розмірів. Підбираючи квіти для вашого інтер'єру, дивіться, щоб відтінок бутонів поєднувався із забарвленням вази. Якщо ви підбираєте до себе додому вазу і хочете, щоб вона була універсальною і підходила для великої кількості квітів, то ви можете звернути увагу на моделі, які мають такі відтінки:

 • зелений;
 • чорний;
 • коричневий;
 • білий.

З такими відтінками у вашому будинку більшість подарованих вами квітів добре поєднуватимуться з вазою. Якщо ви самі даруєте комусь квіти і знаєте, що людина не має вази, то ви можете зробити хороший подарунок і презентувати квіткову композицію разом з декоративною посудиною. Це дуже практично особливо в тому випадку, коли квіти даруються на роботі і для них складно відразу підібрати якусь посудину.