Скільки можна дарувати квітів

17.07.2023
Blog

Флористика є тонким мистецтвом, в якому кожна дрібниця має значення. Така деталь, як кількість квітів у букеті, відіграє важливу роль при складанні квіткової композиції. Скільки квітів можна дарувати, щоби не розчарувати подарунком? Відповідь це питання залежить від цього з якого приводу даруються квіти. З малозначного приводу або для близьких людей зазвичай даруються букети з мінімальною кількістю рослин. У деяких випадках кількість квітів підбирається під певну дату чи подію.

Скільки квітів має бути у букеті

Відповідь питанням, скільки можна дарувати квітів, може лежати у межах числового символізму. У даному випадку кількість квітів закладатиме в букет певний зміст:

 • один – зацікавленість чи комплімент;
 • три - повага;
 • п'ять – закоханість;
 • сім – відданість;
 • дев'ять – обожнення;
 • одинадцять – символ єднання сердець;
 • п'ятнадцять – вибачення;
 • сімнадцять – благополуччя та побажання щастя.

Букет з 13 або 19 квітів можна дарувати на різні річниці та весілля, а також на круглі дати та в день народження. Букет квітів із кількістю понад 21 рослини дарують дуже близьким людям.

Кількість квітів у букеті може визначатися видом рослини. Якщо ви хочете подарувати букет із квітами, у яких бутони дуже пишні, а самі стебла великі, то в такому букеті буде мала кількість рослин. Адже завдяки їхнім великим розмірам досить кілька квітів, щоби з них вийшов пишний і насичений букет. Якщо підібрати в таку композицію багато квітів, то сам букет стане надто об'ємним, важким та незручним для вручення. Квіти з великими бутонами можна дарувати поштучно. Так роблять з такими квітами як:

 • соняшники;
 • гортензії;
 • троянди;
 • гербери.

Так малознайому людину можна подарувати букет, в якому буде лише 3-5 квітів. Для пишності та декору такий букет можна додатково прикрасити зеленню. Кількість квітів у букеті також може визначатись фінансами можливостями людини. Якщо вам за коштами недоступна купити букет з великою кількістю квітів, то це не означає, що у вас немає іншого виходу. Ви повинні пам'ятати, що немає чітких правил, які вказують скільки квітів можна дарувати. Це лише рекомендації, яких ви можете дотримуватися при виборі букета.

Яку кількість дарувати коханій

Хлопці часто не знають скільки потрібно дарувати квіти, щоб вразити дівчину. Зробити вашій коханій дівчині приємне можна навіть за допомогою однієї троянди. Адже не завжди важливим є сам подарунок, а більше цінується увага.

Однак якщо ви дійсно зацікавлені у тривалих стосунках і любите вашу дівчину, то при виборі варто звертати увагу на пишні та об'ємні букети з великою кількістю квітів.

Як правило, одна квітка дарується на першому побаченні або в той час, коли між молодими людьми тільки зав'язуються стосунки. Також його можна подарувати як приємний комплімент або на знак легкого флірту. Якщо ви хочете зробити дівчині приємне без приводу, то можете подарувати їй букет з п'ятьма квітами. Якщо ви зачарований дівчиною і хочете висловити це, то ви можете придбати букет від семи квітів. Букети з кількістю квітів, починаючи від 15 штук, виявлятимуть ваші глибокі почуття та відданість. У моменти освідчення в коханні або пропозицію руки та серця варто звертати увагу на букети з кількістю квітів 51 або 101 Бутон.

Класичним варіантом залишається букет на 25 шт. Це золота середина для тих, хто дуже любить свою половинку і бажає їй зробити приємний та ефектний подарунок на день народження або просто для підняття настрою. Від такого презенту дівчина точно залишиться задоволеною, а хлопець у свою чергу виглядатиме галантно та ввічливо.

Скільки квітів дарувати мамі, бабусі

Мамі завжди приємно отримувати у подарунок квіти від своїх дітей, а бабусям від своїх онуків. В даному випадку немає гострої потреби дарувати букети з великою кількістю квітів. Квіткової композиції з кількістю квітів у межах 7-11 штук буде цілком достатньо, щоб скласти з них презентабельний та лаконічний букет, подарувавши його з любов'ю для своєї рідної людини. Маленькі букети на 3-5 квітів виглядатиму дуже бідно в даному випадку. А букети на 15 або більше квітів варто дарувати на ювілей або з якогось особливого випадку.

Для мам і бабусь насамперед важлива увага, а тому букети з кількістю квітів 7-11 штук, які будуть складені професійним флористом, цілком достатньо для того, щоб зробити приємне вашим близьким людям.

Скільки квітів дарувати подрузі, колезі?

Для подруги чи колеги по роботі можна подарувати соковитий та яскравий букет з таких квітів як:

 • кали;
 • лілії;
 • троянди;
 • гербери;
 • гортензії;
 • тюльпани.

Це можуть бути квіти з ніжними та пастельними тонами. Як правило, для колег по роботі та подругам дарують букети з кількістю квітів у межах 9 штук. Якщо Ви тільки нещодавно працюєте зі співробітником, то букета з трьох квітів буде цілком достатньо. Такі букети даруються на знак подяки та при вираженні професійної поваги. На ювілей чи день народження варто вибрати букет, включивши до нього 11-15 квітів. Такі букети виглядатимуть пишно та презентабельно.

Чому не дарують парну кількість квітів

У зв'язку з культурними традиціями купувати букети з парною кількістю квітів прийнято на траурні дні чи похорон. Вся справа в тому, що в слов'янських традиціях вважалося, що парна кількість пов'язана із завершенням циклу, а непарні числа символізують тривалість життя та нескінченність. Також парні числа символізують собою спокій та симетрію. Тому букети з двох, чотирьох, шести чи восьми квітів покладають на могили померлих людей.

Якщо при виборі букету квітів можна проігнорувати деякі рекомендації флористів, то дарувати букети квітів із парною кількістю рослин на свято або коханій дівчині буде ознакою поганого тону. Щоб вибрати відповідний букет з необхідною кількістю квітів і не помилитися в цьому для вашого конкретного випадку, ви можете звертатися до фахівців флористичного салону “LoraShen”.