Квіти в озелененні інтер'єру

27.09.2023
Blog

Зелень в інтер'єрах часто використовується і є модним доповненням будинку, офісу, ресепшну та інших приміщень. Однак підбір рослин з метою озеленення інтер'єру квартири для їх розміщення у відповідному стилі має здійснюватися грамотно, щоб не порушувати візуальної гармонії та забезпечити можливість правильного догляду за зеленню.

Аспекти квітів в інтер'єрі

Квіти, як і інші рослини, здатні зробити домашній або робочий простір більш живим, стильним, комфортним. Особливо озеленення інтер'єру актуальне в умовах міської забудови, тому кожній людині необхідний контакт із живими рослинами.

Квіти якнайкраще підходять як природне оформлення інтер'єру. Але варто вибирати ті види, які не вимагають особливих та складних умов утримання.

Вибір відповідних рослин для інтер'єру

У той час, як хтось віддає перевагу картинам і постерам, на яких зображені рослини, або штучним кольорам, фахівці в галузі флористики можуть порадити необтяжливі живі квіти та іншу зелень. Грамотно підібрані рослини не тільки органічно впишуться в загальний простір, але й служитимуть природними фільтрами для повітря та помічниками у створенні здорового мікроклімату.

Періодично тренди на ті чи інші види рослин можуть змінюватись. Так, наприклад, герань кілька десятиліть тому була найпопулярнішою і зростала мало не в кожному будинку. Сьогодні вона практично не зустрічається в інтер'єрах.

Сучасним трендом є так звані "графічні" представники флори. Ці рослини відрізняються різьбленим листям і виглядають дуже ефектно. З квітучих варто віддати перевагу наступним:

Більш вимогливі до догляду, проте варті того, щоб прикрашати інтер'єр:

Ці квіти чудово вживаються в офісі та будинку, якщо власник здійснює догляд за ними відповідно до правил.

Турбота про рослини в інтер'єрі

Озеленення інтер'єру рослинами не обходиться без дотримання правил догляду за рослинами. Ось чого слід дотримуватися незалежно від різновиду квітки:

 1. Уникати крайнощів на зразок рясного поливу або навпаки повного висушування ґрунту, повної темряви або надто яскравого сонячного світла. Багато рослин не виносять екстремальних умов утримання та найкраще почуваються при досягненні середніх показників освітлення, температури, вологості, частоти поливу.
 2. Обов'язково потрібно видаляти сухе листя та квіточки.
 3. Хворі рослини слід поміщати до карантинної зони, тобто окремо від здорових до моменту їх одужання.
 4. Не забувайте вчасно вносити добрива.
 5. Здійснюйте полив правильно. У той час, як одні з квітучих представників флори люблять обприскування, інші можна поливати тільки шляхом внесення води в піддон.
 6. У зимову пору року більшість рослин потребує зменшення частоти поливу.
 7. Більшість кольорів переносять температуру не більше 13-24°. Але якщо ви завели екзотичні рослини, що вимагають більш високої температури, або навпаки холодолюбні квіти, то для них має бути забезпечене окреме місце з температурними показниками. Найбільш універсальними в цьому відношенні є кактуси та сукуленти, які в природних умовах просто зобов'язані добре переносити різкі потепління та похолодання, і тому чудово ростуть за будь-якої температури.

Вертикальне озеленення

Найбільш невибагливим, інтригуючим та економічним є вертикальне озеленення інтер'єру. При цьому способі замість звичайного розміщення горщиків на горизонтальних поверхнях в приміщенні розміщуються:

 1. Вертикальні настінні модулі, з яких можна скласти конструкції різних розмірів. Модулі виконуються із пластику, повсті та інших матеріалів. У кожну комірку поміщається окрема рослина.
 2. Фітопанно - це картина, складена з моху, папоротей, сукулентів та інших рослин, які дуже прості у догляді і не потребують великої кількості ґрунту.
 3. Підвісні кашпо - це підвішені під стелею горщики з квітами та іншими рослинами. У них чудово розташовуються і виглядають ті квіти, які мають стебла, що звисають.
 4. Етажерки можуть використовуватися для зонування простору та просто для встановлення біля стін. На кожному рівні розміщують необхідні вазони із квітами, створюючи вертикальну композицію. Етажерки можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Особливою популярністю користуються дерев'яні конструкції, а також моделі з кованими елементами.
 5. Різні конструкції з дерева можуть включати будь-яку кількість полиць, розташованих у різних варіаціях.

Для вертикального озеленення часто використовуються такі види рослин:

Багато цих рослин у природі чудово ростуть у затемнених ділянках лісу, тому вони можуть бути розміщені навіть у найменш освітлених місцях квартири, офісу тощо. Зелені панно сьогодні є справжнім трендом серед способів озеленення вітальні, ресепшни, переговорних кімнат, кабінетів, ванних кімнат та інших приміщень. Вони відрізняються мінімалізмом у плані догляду і тому все частіше вибираються сучасними дизайнерами інтер'єрів.