Що таке стабілізовані рослини

13.06.2024
Blog

Стабілізація – це спосіб на рік продовжити свіжість та природну красу квітів та інших рослин. Стабілізацію можна піддавати практично будь-які рослини та окремі їх частини, наприклад, бутони, чашники, стебла. При цьому важливо проводити заходи зі здоровими максимально свіжими екземплярами.

Коли вперше було проведено стабілізацію

Подружжя Поль та Жанет Ламберт вперше провели експеримент із продовження життя квітки ще у сімдесяті роки XX століття. Дія була заснована на заміні складу клітин рослини. Сам процес схожий усім відоме бальзамування. Завдяки тому, що цей експеримент виявився вдалим, світ побачив бутони, які не в'януть і можуть жити багато місяців і навіть років.

Що таке стабілізовані квіти

Стабілізовані квіти – це рослини, у яких замість води помістили консерваційну речовину. Воно призначене для уповільнення процесів в'янення, завдяки чому всі частини, включаючи бутони, листя і стебла, залишаються свіжими, гнучкими та мають насичений колір.

Квіти мають значні переваги перед сухоцвітами, які також відомі тривалим терміном зберігання. Так забальзамовані рослини не сиплються і не відрізняються ламкістю. Їх можна чіпати так само як і звичайні живі квіти. Відтінок рослин зберігається в той час, як сухоцвіти виглядають трохи тьмяніше. Переміщати бальзамовані квіти можна без побоювання того, що вони розсиплються. Крім того, з них без проблем можна скласти букет.

Як стабілізувати квіти

Процес стабілізації повинен виконуватися в певних умовах, хоча багато хто намагається зробити це вдома і в деяких виходить дуже вдало. Проте, щоб рослина тішила свого власника, потрібно витримати усі вимоги до процесу стабілізації. Щоб зробити це в домашніх умовах, найкраще вибирати суцвіття, які мають щільні пелюстки. Це можуть бути тюльпани, троянди, гвоздики, лілії. Невдалими для стабілізації в домашніх умовах можуть виявитися хризантеми та півонії, оскільки їх пелюстки дуже тендітні й забальзамувати їх досить важко.

Стабілізація за допомогою гліцерину

Консервування бутонів можна виконувати за допомогою гліцерину. Етапи стабілізації такі:

  • Виберіть бутон, що напіврозпустився. Його потрібно підсушити, підвісивши ногами вгору і протримавши без води протягом 24 годин. Таким чином, кількість вологи в ньому зменшиться, але в'янення ще не відбудеться.
  • Зріжте стебло під гострим кутом на довжину до півтора сантиметра.
  • Змішайте в окремій місткості воду з гліцерином у рівних пропорціях.
  • Розмістіть рослину в розчин на 2 тижні. За цей час гліцерин витіснить із тканин квітки рідину та заповнить їх собою. Протягом цього часу потрібно щодня укорочувати стебло на підлогу сантиметра, щоб забезпечувати якісніше вбирання розчину.
  • Через два тижні стабілізацію завершено.

Якщо стоїть завдання стабілізувати окремі фрагменти рослин, наприклад, осіннє листя, можна взяти пропорцію з однієї частини гліцерину і двох частин води. Нагрів цей склад до 70°C, в нього поміщають рослину. Через 2-3 тижні процес буде завершено.

Використання парафіну для стабілізації

Косметичний або свічковий віск також підійде для консервації рослин. Цей процес займе менше часу і виглядає так:

  • На водяній бані слід розтопити віск і перелити його в місткість, куди занурюватиметься рослина.
  • Для того, щоб парафін трохи охолонув, можна виділити 5 хвилин.
  • Бутон нагору ногами необхідно повільно занурити у віск і відразу ж акуратно дістати уникаючи деформації пелюсток. Відразу після того, як ви дістали бутон з парафіну, переверніть його, щоб склад проник до центральної частини.
  • Цей процес необхідно повторити 3-4 рази, доки рослина повністю не покриється воском.
  • В останню чергу необхідно підвісити квітку догори ногами, щоб залишки парафіну скліли, і дати йому висохнути.

Догляд за стабілізованими рослинами

Для того, щоб зберігати такі рослини, немає спеціальних вимог. Однак краще тримати їх якомога далі від сонця та вологи. Від пилу можна використовувати звичайний фен для волосся у холодному режимі та м'яку губку.

Як видно, щоб своїми руками провести стабілізацію квітів, не потрібне спеціальне обладнання або матеріали. Проте не можна гарантувати тривале зберігання таких рослин. Якщо ви плануєте зробити комусь подарунок у вигляді стабілізованої квітки, то можна віддати перевагу професійним послугам і замовити, наприклад, троянду в колбі, яка радуватиме одержувача не один рік.