Популярні квіти для офісу

27.11.2023
Blog

Приємно та добре продумана атмосфера в офісі дозволить підвищити працездатність співробітників та закріпити успіх компанії. Тому роботодавець повинен дбати про те, щоб його співробітників оточували сприятливі для цього умови. Однією з важливих умов є приміщення, в якому працюють співробітники. Поліпшити його можна за допомогою кімнатних рослин.

Квіти для офісу купуються таких видів, щоб їх можна було легко доглядати. Їх можна розміщувати на підвіконнях, офісних меблях або в будь-якому іншому місці. Якщо ви хочете, щоб це не було хаотично, тоді довірте підбір рослин та їх розміщення у приміщенні професіоналу.

Користь від квітів в офісі

Присутність квітів на робочому місці дозволяє покращити самопочуття та зробити для співробітників офісну діяльність приємнішою. Наявність кімнатних рослин може дозволити нівелювати обстановку, що пригнічує. Вона може бути створена за рахунок відсутності нормального денного світла або обмеженості простору. Тому обов'язково вибирайте кімнатні рослини, щоб співробітники не відчували дискомфорт у робочому середовищі і тим самим, щоб це не позначалося негативно на робочому процесі.

Переваги розміщення квітів в офісі:

 1. Знижується почуття стресу. Вже давно було доведено, що розташування кімнатних рослин поруч із людиною позитивно впливає на їхній психічний стан. Кімнатна рослина дозволяє як усунути стрес, так і зняти втому. Багато в чому це досягається за рахунок того, що всі рослини мають зелене листя. Зелений колір сприяє зниженню стресу і підвищення трудової діяльності. У деяких рослинах крім зеленого листя також є приємний аромат, який буде спонукати до розслаблення і навіть усуватиме головний біль. До таких рослин відноситься лаванда, сансевієрія, фізаліс та герань.
 2. Підвищення працездатності. Присутність квітів у офісі збільшує концентрацію. Для цього рослини мають бути на видному місці. В даному випадку краще купувати хлорофітум, філодендрон або мелісу.
 3. Позитивно впливають на стан здоров'я. Поліпшуючи емоційний стан, рослини одночасно позитивно впливають на здоров'я людини. Якщо ви поставите в офісі базилік, розмарин, м'яту або алое, незабаром помітите, що ваші співробітники почнуть хворіти рідше.
 4. Поліпшення робочого простору. Кімнатні рослини здатні перетворити інтер'єр, зробивши його привабливим з точки зору дизайну.
 5. Очищення повітря. Практично всі рослини очищають повітря від шкідливих речовин, які можуть виділятися у повітря від сучасних меблів та оздоблювальних матеріалів.
 6. Поліпшення шумоізоляції. Рослини поглинають шум і тому їх можна використовувати локально для захисту співробітників від загального шуму в офісі. У цьому випадку можна придбати кипарис, ялівець чи інші хвойні рослини.

Кімнатні рослини, перебуваючи в офісі, очищатимуть повітря від неприємних запахів. Вони підтримуватимуть у приміщенні оптимальний мікроклімат. Зелений колір від листя допомагатиме працівникам розслабляти очі при тривалій роботі за комп'ютером.

За якими принципами вибирати квіти для офісу

Вибір рослин для офісу в першу чергу залежить від того, хто їх доглядатиме. Роботодавець повинен призначити відповідальну людину і вже залежно від її потенційного бажання доглядати рослини варто підбирати квіти. Тому що, якщо працівник не матиме бажання приділяти багато уваги квітам, то в даному випадку необхідно купувати не примхливі рослини, які добре можуть переживати посуху та за якими не потрібен щоденний догляд.

Для офісу варто підбирати стійкі рослини, які можуть перебувати без поливу і рости в складних умовах. Тому в офісному просторі краще не вирощувати глоксинію, троянди та орхідеї.

Також одразу не потрібно купувати кактуси. По-перше, це міф, що вони поглинають негативне комп'ютерне випромінювання, а по-друге, зимовий період в офісі їм буде витримати досить складно. Вибираючи рослини, також звертайте увагу на те місце, де вони будуть розміщені. Для встановлення на підлозі потрібно підбирати великі рослини. Для підвіконь квіти середніх розмірів, а для столів підійдуть невеликі рослини.

Як правильно розташувати рослини в офісі

Правильне розташування квітів в офісі означає, що вони повинні лаконічно доповнити інтер'єр і бути віддалені від джерел, які можуть призвести до їхньої загибелі. Тому кімнатні рослини не потрібно ставити:

 • біля батареї;
 • під кондиціонером;
 • на протягу;
 • у місці великої прохідності.

Для багатьох рослин тепло та протяги можуть стати згубним фактором у їх розвитку.

Якщо ви хочете правильно прикрасити офісне приміщення за допомогою кімнатних рослин, зверніть увагу на наступні поради:

 • великі декоративні рослини краще встановити у кабінеті директора;
 • на підвіконнях і столах виглядатимуть лаконічно невеликі кімнатні рослини;
 • квіти повинні доповнювати загальний стиль інтер'єру;
 • краще брати для офісу менше рослин, ніж їх велика кількість перенасичуватиме обстановку;
 • на підлозі варто розміщувати кімнатні рослини у великих ємностях.

Кути офісу та порожній простір можна заповнити відразу кількома рослинами, поставивши їх на спеціальну підставку. Якщо ви хочете підібрати оптимальну рослину, але не знайте, яку вибрати в магазині, краще зверніться за рекомендаціями до фахівця. Він допоможе вам вибрати красиву рослину, яку обраний співробітник зможе легко доглядати.

Квіти для офісу, які користуються великим попитом

Найчастіше в офісі розміщують такі рослини як:

 • антуріум;
 • фікус;
 • сукуленти;
 • папороть;
 • бамбукові;
 • філодендрон.

Ці рослини добре переносять нестачу світла і не потребують особливого догляду.

Сукуленти та кактуси

Цим рослин віддають перевагу через те, що вони тривалий час можуть залишатися без поливу. З поверхні рослин пил можна прибрати вологою ганчіркою. Найкраще сукуленти та кактуси розміщувати на підвіконнях і при цьому потрібно раз на тиждень повертати їх іншою стороною на світло. Встановити полив для цих рослин можна раз на тиждень. Якщо це спекотні дні літа, можна здійснювати полив двічі на тиждень. У більшості випадків сукуленти та кактуси є невеликими рослинами, а тому їх можна розставляти на підвіконні відразу цілими композиціями.

Квітучі рослини

Більшість рослин можуть тішити своїм гарним цвітінням. Для офісу часто вибирають:

 • примулу;
 • фуксію;
 • хойю;
 • гібіскус;
 • герань;
 • каланхое.

Для суто чоловічого офісного колективу краще придбати антуріум.

Зелень з великим листям

Щоб порожній простір в офісі не псував весь інтер'єр, часто купують великі рослини з довгим та об'ємним листям. Якщо вам потрібно заповнити простір, зверніть увагу на такі рослини як:

 • пальма;
 • спатіфілум;
 • монстера;
 • драцена;
 • сансевієрія.

При покупці враховуйте той факт, що багато рослин сильно виростають у висоту, а тому переконайтеся, що простір офісу не буде згодом для них тісним.