Рослини, що цвітуть уночі

27.09.2023
Blog

Напевно, ви помічали, як багато метеликів літає не лише спекотними літніми днями, а й прохолодними ночами. Усі вони харчуються квітковим нектаром. Часто нічні квіти пахнуть навіть сильніше, ніж ті, що відкриваються лише під променями сонця. Тому деякі види квітучих рослин збирають саме вночі, адже тільки в цей час можна оцінити їхню красу і аромат.

Адаптації нічноквітучих рослин

Нічні квіти спеціально адаптувалися під запилення комахами, які ведуть активний спосіб життя в темний час доби. Нічний жасмин (цеструм), епіфілум, бругмансія біла відкривають пелюстки з настанням ночі і починають видавати сильний і дуже смачний аромат, проти якого не можуть встояти метелики.

Приклади нічноквітучих рослин

У нашому кліматі найбільш відомими нічноквітучими рослинами є матіола, магнолія та нічна фіалка. Однак це далеко не єдині представники, тому варто розглянути весь список найпопулярніших нічних кольорів.

Магнолія нічна (Magnolia graniflora)

Магнолія має пружне листя, що є великими і шкірястими пластинками. Квіти сорту Грандифлора молочно-білі, але також зустрічаються сорти магнолії бордового, рожевого, білого, жовтого, пурпурного, фіолетового та кремового відтінків. Аромат магнолії поєднує в собі солодкі, ванільні та лимонні нотки. Він дуже гармонійний та сприятливо впливає на емоційний стан людини.

Нічна фіалка (Episcia)

Вечірка чи нічна фіалка росте невисокою, але славиться пишними суцвіттями. Любителі фіалок можуть порадувати себе різними відтінками цієї квітки. Найбільш пишно фіалка цвіте вночі доби. Період цвітіння становить приблизно 2 місяці. Квітка чудово переносить невеликі морози, тому їй не страшні перші осінні заморозки.

Маттіола (Matthiola)

Ця рослина відрізняється пишним цвітінням. Його пелюстки дуже ніжні. Маттіолу часто висаджують на присадибних ділянках у квіткових клумбах. Найбільш популярні сорти матіоли радують садівників блакитним, жовтим, фіолетовим та білим кольором. Аромат матіоли дуже ніжний і навіть п'янкий. Це квітка романтиків та мрійників.

Крім вищеописаних нічних рослин дивовижним цвітінням і запахом мають також:

  1. Енотера - чагарник пишно квітучий, який відрізняється жовтими, білими червоними і ніжно-блакитними дуже ніжними квіточками.
  2. Мірабіліс демонструє властивості перехресного запилення. Якщо посадити поряд кілька кущів мірабілісу, на кожному з яких квіти матиме відмітний відтінок, то наступного сезону кожен кущ може мати квіти всіх відтінків того мірабілісу, який сусідить з ним. Найкраще рослини почуваються в теплу пору року, а квіти розпускаються лише ночами.
  3. Аліссум, що поєднує кілька однорічних і багаторічних низькорослих напівчагарників, на яких можуть бути квіточки білого, лілового, жовтого кольору. Аромат алісуму солодкий і нагадує мед.
  4. Крилатий тютюн (або запашний тютюн) відрізняється неймовірною декоративністю, завдяки чому користується популярністю в культивуванні по всьому світу. Його квіточки можуть мати кремовий, кармінний, білий відтінок. Вони розкриваються після восьмої години вечора. Деякі рослини відрізняються слабким ароматом, інші навпаки відчуваються здалеку. Дивовижна риса тютюну полягає в тому, що сила аромату зростає із збільшенням яскравості квітки.
  5. Іпомея біла або "місячна квітка" є представником берунків. Вона відрізняється запашністю та тривалим періодом цвітіння. Ніжні білі квіти відкриваються із заходом сонця і закриваються на світанку.
  6. Примула вечірня цвіте з червня до вересня яскравими лимонними квітками, які починають відкриватися лише після настання темряви.
  7. Рідкісний і незвичайний гладіолус "Тристіс" відкриває свою красу тільки тим, хто дочекався ночі. Він має молочні квітки, іноді з прожилками лимонного, рожевого, пудрового, фіолетового відтінку.
  8. Залузіанська (або нічні флокси) цвіте дуже красиво, але відкривається тільки після заходу сонця. Шовковисті білі пелюстки можуть мати зубчасту або суцільну форму, і в поєднанні із золотими чашолистками утворюють лійку. Зустрічаються різновиди з пелюстками рожевого кольору зовні та білого на внутрішній стороні.

Кожна нічна квітка здається потайливою, але вона є прекрасним втіленням творчості природи. Найбільш відверті такі рослини перед романтичним особистостям, які цінують красу та загадковість теплих літніх та осінніх ночей.