Ідеальний сад: вибір квітів та догляд за ними

08.04.2024
Blog

Оформлення квіткового саду вимагає особливих зусиль, знань та великого бажання зробити ділянку красивою та привабливою для відпочинку. Підібрати квіти для саду досить складно. Для цього необхідно знати, як їх доглядати і вміти поєднувати між собою різні рослини. Якщо ви робите лише перші кроки в цьому напрямку, то не поспішайте відразу купувати багато квітів. Краще спочатку спробувати поєднувати між собою кілька рослин і набираючись досвіду з кожним разом збільшувати їх асортимент у вашому саду.

Вибираючи які квіти посадити на дачі, ви можете звернутися до фахівця, який добре розуміється на рослинах і має великий досвід роботи. Якщо такої можливості немає, тоді варто звернути увагу на рослини, які є невибагливими і здатні добре витримувати зимові морози, що дозволить їм зберегти сили для весняного цвітіння.

Весняні квіти для посадки в саду

Якщо ви думаєте над тим, які квіти посадити в саду, зверніть увагу на весняні рослини. На сьогоднішній день навіть добре всім відомі тюльпани, гіацинти та крокуси представлені великою кількістю сортів та гібридів. Це дозволяє не обмежувати себе у виборі та садити квіти різних відтінків.

Вибираючи, що посадити в саду, зверніть увагу на такі квіти як:

 1. Крокус. Вже в березні і до квітня у вас на ділянці розпускаються бутони даної рослини, оскільки вона першою прокидається після зимової сплячки. З їхньою допомогою можна створювати цілі галявини.
 2. Гіацинт. Він також з'являється в середині березня, але є досить вимогливою рослиною. Якщо за ним не буде встановлено належного догляду, то він просто не цвістиме. Тому потрібно докласти особливих зусиль, які будуть компенсовані красивим цвітінням та тонким ароматом.
 3. Примула. Рослина, яка добре почувається у вологому грунті. Тому для неї потрібно вибирати затінені та вологі місця. Ця рослина представлена великою різноманітністю відтінків та форм. Бутони можуть бути прості, махрові та зовсім незвичайні. Переваги цієї рослини полягають у тому, що вона здатна швидко розростатися. Це дозволяє створювати цілі групи. Вибравши певні сорти, ви зможете насолоджуватися цвітінням цієї рослини, аж до початку літа. Додатковим бонусом буде їхнє цвітіння восени.
 4. Анемона. Ця рослина приваблива тим, що її пелюстки під впливом вітру коливаються як крила метелика. Рослина настільки добре розростається, що готова покривати ґрунт без просвіту.
 5. Тюльпан. Квітка, яка добре відома на весь світ. Він швидко пробивається з-під землі, як тільки сходить сніг. Коли встановлюються стабільні теплі дні, він розкриває свої бутони. Тюльпани швидко відцвітають. Однак вони привертають до себе увагу великою кількістю форм та відтінків.
 6. Нарцис. Селекціонери добре постаралися над тим, щоб квіткарі могли насолоджуватися великою кількістю сортів цієї рослини. Деякі сорти схожі на півонії, айстри і навіть троянди.
 7. Мускарі. Квіти, які швидко розростаються та красиво цвітуть, а після свого цвітіння непомітно зникають. Їх можна виростити в різних відтінках: ніжно-бузкові, блакитні, жовті, білі, сині.

Висаджуючи квіти на дачі у вигляді першоцвіту вам не сильно потрібно дбати про їхній догляд. Адже в той період, коли вони ростуть, земля ще має велику кількість вологи, що дозволяє підтримувати цвітіння цих рослин практично без поливу.

На що звертати увагу при створенні клумби

Щоб у вашому саду клумба була ефектною та довговічною, необхідно дотримуватися наступних правил:

 1. При посадці слід чергувати рослини, у яких терміни цвітіння є різними. Коли одні відцвітуть, на їхньому місці будуть цвісти інші.
 2. При використанні квітів із різними відтінками спочатку заплануйте схему їх висадки.
 3. На перший план висуньте невеликі рослини і поступово садіть на далекому фоні вищі, щоб створити кілька ярусів.
 4. Звертайте увагу на форму рослин, щоб вони поєднувалися між собою.
 5. Враховуйте той факт, що ті рослини, які отримуватимуть більше світла, цвістимуть першими. Однак слід зазначити, що і відцвітуть вони також першими.

При посадці цибулин квітів не забувайте про те, що у кожної рослини глибина залягання цибулин є різною. Тому при висадці можна використовувати навіть певне маркування, щоб ви знали, що на одній ділянці у вас цибулина знаходиться дуже близько до поверхні і в цьому випадку розпушувати ґрунт необхідно дуже акуратно.

Як доглядати за квітами

Щоб налагодити правильний догляд за висадженими на ділянці квітами, вам потрібно зрозуміти, що всі рослини вимагають:

 • поливу;
 • підживлення;
 • обрізки.

При посадці весняних квітів вам рідко потрібно буде задуматися про їхнє поливання. Але якщо зима була без сніга, а з приходом весни погода стала сухою і вітряною, то як тільки почнуться теплі дні, вам потрібно пролити грунт. Коли ви висаджуєте нові весняні квіти, то ґрунт також має бути зволожений. Поливати грунт необхідно аж доки квіти відцвітуть.

Для гарного росту та цвітіння рослин у ґрунт необхідно вносити такі добрива:

 • суперфосфат;
 • нітроамофоску;
 • сечовина.

Їх можна вносити у гранульованому вигляді при перекопуванні або у вигляді розчину. Для декоративних рослин краще вибрати комплексні добрива.

Як продовжити цвітіння квітів

Досвідчені садівники рекомендують, що, незважаючи на те, що багато з квітів мають високу стійкість до холоду, вони мають низьку стійкість до вітру. Якщо рослини висаджувати на відкритій ділянці, але не захищені її від вітру, то період цвітіння швидко скорочується. Також не забувайте про те, що квіти потрібно регулярно поливати та удобрювати. Нестача мінеральних речовин і дефіцит вологи в ґрунті знижує ресурсний запас рослин і не дозволяє їм цвісти дуже довго.