Як підрізати квіти

06.05.2024
Blog

Після покупки квітів вони можуть ще довго стояти у вазі, зберігаючи свій оригінальний зовнішній вигляд. Для цього необхідно знати, як підрізати квіти, щоб це не спровокувало їхнє швидке в'янення. Адже якщо це виконати неправильно, то рослини отримуватимуть нестачу поживних речовин та не зможуть повноцінно поглинати вологу. Це призведе до того, що вони зберігатимуть свіжість протягом кількох днів.

Правила з обрізання

Як обрізати квіти після їхньої покупки? Коли ви купуєте їх у салоні, то флорист попередньо підрізає стебла. Однак коли букет вже буде доставлений додому, перед тим, як поставити його у вазу, потрібно знову обрізати стебла, щоб вони змогли зволожитися. Бажано робити це в ранковий час. Це особливо стосується спекотних днів. Адже вдень температура трохи вища і рослини швидко втрачають вологу. Якщо виконати обрізання вдень, квітка може не встигнути відновити свій водний баланс.

Як робити обрізку

Для того щоб розуміти як правильно підрізати квіти, потрібно скористатися наступними порадами флористів:

 1. Зріз робиться під кутом. Кожне стебло у букеті необхідно обрізати під кутом 45 градусів. Така техніка максимально збільшує площу перерізу стебла, за рахунок чого він більше вбиратиме вологу.
 2. Використовуємо гострий інструмент. Для обрізки необхідно вибирати гострий ніж чи секатор. Якщо інструмент буде затуплений, він зможе притиснути стебло і таким чином буде пошкоджена система вбирання води.
 3. Під струменем води. Коли здійснюється сам надріз, стебла потрібно тримати під водою. Адже в момент різання блокується доступ до вологи. Якщо в цей момент в стебло зайде повітря, то всередині може утворитися пробка. Надалі вона стане перепоною на шляху руху вологи. Якщо в момент різання рослина буде під водою, то все пройде більш-менш гладко і не так небезпечно для здоров'я квітки.

Це загальна техніка, як обрізаються стебла для більшості рослин. Однак існують винятки:

 1. Хризантема та бузок. В даному випадку немає необхідності робити прямий та точний різ. Навпаки, потрібно кінчики стебла відірвати руками, щоб на його кінці вийшла волога. Саме такий спосіб дозволить збільшити площу поглинання води.
 2. Тюльпани, іриси, лотоси та гіацинти. Ці рослини мають водянисті стебла. Щоб продовжити термін зберігання, необхідно стебла проколювати по всій довжині. В даному випадку не проходитиме запірка капілярів.
 3. Лілії та гортензії. Їх необхідно підрізати і після цього деякий час потримати над розпеченою сковорідкою. Після цієї процедури можна ставити вазу з водою.
 4. Півонії. До цих рослин необхідно під час обрізки поставитися дуже акуратно, оскільки вони є досить крихкими рослинами. Тому зріз виконується гострим інструментом та дуже акуратно.

Як часто потрібно підрізати квіти? В цілому здійснювати зріз необхідно один раз на 2-4 дні на 2-3 см. Для тих квітів, які особливо схильні до бактеріального впливу, робити це необхідно щодня обов'язково. При цьому слід не забувати міняти у вазі воду. Особливу увагу необхідно приділити таким рослинам як:

 • жоржини;
 • дельфініуми;
 • амариліси.

Ці рослини мають порожнисті стебла і для того щоб наповнити їх вологою, квіти необхідно перевернути вниз бутонами і заливати в них воду через нижню частину стебла. Коли вода потрапить усередину стебла, вона робитиме його пружним. Щоб вода не витекла назад, зрізані місця можна закупорити за допомогою ватних тампонів і лише потім усі квіти поставити у вазу. Загалом квіти можуть простояти у вазі протягом одного тижня. Але якщо ви хочете ще довше продовжити термін їхньої свіжості, то здійснюйте підрізування дуже коротко.

Важливо також розуміти, що обрізка є лише одним фактором по догляду за зрізаними букетами квітів. Повноцінний догляд також полягає у виконанні наступних дій:

 • температура утримання квітів у приміщенні має знаходитися в межах 18-20 градусів;
 • як підживлення у воду необхідно кинути таблетку аспірину, що дасть можливість знизити кількість патогенної мікрофлори;
 • поряд з квітами не варто розміщувати фрукти, адже вони виділяють етилен, який сприяє тому, що квітка швидко втрачає свіжість.

Якщо ви дотримуватиметеся всіх цих рекомендацій, то вам вдасться максимально продовжити свіжість і оригінальний вигляд квітів і ще довго насолоджуватися їхньою красою та чудовим ароматом.