Флористика та аромотерапія: найкращі аромати для дому

22.02.2024
Blog

Інтер'єр сприйматиметься зовсім по-іншому, якщо в ньому відчуватиметься приємний аромат. Він дозволить пом'якшити обстановку та зробити атмосферу у приміщенні більш розслабленою. Аромат для дому може зробити житлове приміщення більш затишним і спонукати до відпочинку. Так як кожна кімната призначена для різних завдань, то і аромат для кожної кімнати варто підбирати окремо.

Як вибрати аромат для дому

Аромат, який буде найкраще для спальні, буде не зовсім доречним у вітальні чи дитячій. Тому вибираючи квіткові аромати для дому потрібно зрозуміти, чим кімната відрізняється за функціональністю і який запах їй найкраще підійде за стилем.

Вимоги до ароматів:

  • ледь уловимі;
  • стійкі;
  • приємні всім мешканцям.

Віддавати перевагу необхідно лише якісним ароматам. Дешеві запахи наповнюватимуть простір різкими запахами, які швидко набридають і навіть можуть викликати перепади настрою та головний біль. Запах має бути ледве вловимим, щоб він не створював сильний тиск на ваші відчуття. До того ж аромати поганої якості швидко вивітрюватимуться і їх надовго не вистачить.

Які запахи вибрати для кожної кімнати

Домашні аромати потрібно також ретельно вибирати як меблі та інші деталі інтер'єру. В даному випадку необхідно експериментувати та складати власні комбінації. При цьому необхідно враховувати функціональність та особливість інтер'єру.

Для наступних кімнат ми рекомендуємо вибирати такі запахи:

  1. Передпокій. У цій кімнаті можна використовувати запахи хвойних дерев. Це може бути кедр чи сосна. Також можна додати легкі аромати чайного дерева чи кави.
  2. Вітальня. Це кімната для всіх членів сім'ї, тому запахи в цій кімнаті повинні бути приємні для всіх. Можна додати до кімнати нотки ванілі, квітів, цитрусових, кедрового дерева або лемонграсу. Якщо до вас прийдуть гості і ви влаштовуватимете вечерю у вітальні, то приміщення можна заповнити ароматами апельсина та лимона. Також можна вибрати запах меду, сандалу, м'яти, бергамоту чи розмарину.
  3. Кухня. Під час приготування їжі кухня наповнюється різними запахами. Тому вибирати для цієї кімнати інші аромати потрібно дуже обережно. Так як це місце, яке пов'язане з їжею, тут актуально буде використовувати запахи фруктів, трав і спецій. Ви можете вибрати аромат кориці, м'яти, гвоздики, меліси, перемеленої кави, цитрусової олії.
  4. Спальня. Це місце, де хочеться відпочити та спокійно провести час після робочого дня. Розслаблення можна досягти за допомогою аромату кедра, ромашки, лаванди, троянд, лимона. Для створення романтичної обстановки можна використати жасмин, амбру, пачулі, бергамот, іланг-іланг або мандарин.
  5. Кабінет. Це робоча зона, а тому запахи тут мають стимулювати до підвищення розумової діяльності. Для цього можна вибрати розмарин, м'яту, чебрець, лимон чи евкаліпт.
  6. Санвузол. Щоб перебити запахи шампунів та інших засобів у ванній кімнаті, варто використовувати сильні запахи ялинки або лайма. У туалеті всі запахи зможуть перебити аїр із лимоном.
  7. Дитячий. Для кімнати, де мешкають діти, необхідно вибирати аромати лаванди, мандарину чи ромашки. Запахи мають бути нейтральними та злегка вираженими, щоб вони не мали сильного впливу.


Для поширення ароматів по приміщенню можна використовувати аромалампи, ароматичні свічки, спеціальні палички або ароматичне саше.