Щоб зберегти природну форму і красу квітів, їх піддають процесу висушування. Робиться це шляхом видалення з квітів вологи. Сушіння квітів зберігає оригінальний вид рослин, але робить їх крихкими. Тому поводитися з ними варто дуже акуратно.
Вибір квітів для сушіння
Перед тим, як засушити квіти, необхідно правильно підібрати рослини, тому що не всі квіти добре підходять для цього процесу. Перед сушінням квітів необхідно вибрати свіжі здорові рослини, які не мають дефектів і пошкоджень. Чим краще квіти виглядають перед висушуванням, тим краще вони виглядатимуть у кінцевому результаті.
Серед найпопулярніших квітів, які часто вибирають для сушіння, необхідно відзначити:
Ці квіти не містять великої кількості вологи, а тому добре підходить для процесу висушування. При цьому вони мають гарний зовнішній вигляд, що дозволяє створювати з них привабливі сухоцвіти.
Троянди
Одним із найкращих варіантів для засушування квітів є троянди. Вони добре зберігають свою форму та оригінальний колір протягом багатьох місяців після висушування. Ці рослини можна засушувати у вазі чи на аркуші паперу. Щоб досягти ідеального результату троянди для сушіння, необхідно вибирати в той період, коли вони тільки починають цвісти і ще не всі пелюстки розпустилися.
Лаванда
Популярність серед людей лаванда набула за рахунок свого чудового аромату. Ця рослина має ніжний фіолетовий відтінок. Лаванда часто використовується як рослина для сушіння, тому що вона зберігає свою форму та оригінальний аромат.
Хризантеми
Хризантему часто використовують для висушування. Ці квітки вибирають через те, що вони представлені різними відтінками, легко висушуються та зберігають оригінальну форму. Для сушіння їх обрізають та викладають на рівній плоскій поверхні. Завдяки своїй витривалості вони можуть зберігатися у висушеному вигляді протягом багатьох місяців.
Інші квіти
Такі квіти як гіпсофіла і ромашка мають невеликі суцвіття. Вони відмінно зберігаються при сушінні і здатні додати букету квітів легкості та легкості. Гортензія ж навпаки має велике суцвіття. Її суцвіття відрізняються від білого до фіолетового відтінку. Гортензії вибирають для сушіння з тієї причини, що вони мають хорошу щільність і міцність.
Підготовка квітів до сушіння
Сушіння квітів виходить краще, коли квіти зібрані вранці після випаровування з їхньої поверхні роси. Сушці підлягають практично будь-які рослини, головне зрізати їх у потрібний період їх розвитку та підібрати під них правильну технологію висушування. Щоб пелюстки у квітки не опали під час сушіння, необхідно збирати квіти, коли ще не повністю розкрилися бутони. В іншому випадку після висушування у них почне опадати листя.
Перед тим, як сушити квіти, потрібно все правильно підготувати. Бажано квіти перед сушінням оббризкати лаком для волосся з відстані 40 см. Це зміцнить квіти та дозволить зафіксувати всі деталі квітки у необхідному положенні. У стебла рослин також можна вставити дріт, щоб після висушування братися за нього, а не за тендітні елементи рослини.
Методи сушіння квітів
Існують різні методи сушіння кольорів:
- повітряна;
- під пресом;
- об'ємна;
- в мікрохвильовій печі.
Найпростішим способом є повітряне сушіння, адже для його здійснення немає потреби використовувати додаткові пристрої. Все, що необхідно зробити - це зібрати квіти в пучок, зав'язати їх мотузкою і підвісити вниз бутонами. Це найкращий варіант сушіння для квітів, які мають великі суцвіття. Повітряне сушіння може зайняти від 15 до 40 днів.
Лаванду, гіпсофілу, ромашку і кущові троянди, які мають дрібні суцвіття можна також висушувати повітряним способом, але при цьому не потрібно їх підвішувати. Їх просто обмотують рисовим папером і складають у коробку з картону. У ній квіти потрібно протримати близько 2 тижнів.
Також метод повітряного сушіння можна здійснювати при поміщенні квітів у вазу. Для цього на дно ємність необхідно налити трохи води і поставити в неї квіти з підрізаними навскіс стеблами. Вода потихеньку випаровуватиметься, а квіти висуватимуться із збереженням своєї форми. Коли вода випарується, стебла повторно підрізають. Остаточно висушити квіти можна, поклавши їх потім на папір.
Як сушити квіти у книзі під пресом? Для цього найкраще підходять квіти із дрібним суцвіттям. Для цього необхідно покласти квіти на сторінку книги та добре їх розправити. Книгу варто акуратно закрити і покласти її під прес, яким може виступати стопка з інших книг.
Об'ємне сушіння передбачає відділення бутону від стебла. Однак, щоб рослина зберегла свою цілісність після сушіння, обидва ці елементи з'єднують дротом. В даному методі для видалення вологи з рослини можна використовувати такі вологопоглиначі як:
- борошно;
- силікагель;
- річковий пісок;
- сіль;
- різні сипучі крупи.
Щоб здійснити цей процес у глибоку ємність, поміщають обраний вологопоглинач. На нього ставлять квіти донизу головою і обсипають їм уже весь бутон, включаючи простір між пелюстками. Квіти з дрібним суцвіттям можна отримати у висушеному вигляді протягом 4-7 днів. Квіти з великими бутонами сушать протягом двох тижнів.
Швидко отримати висушені квіти можна за допомогою мікрохвильової печі. Це найкращий варіант для рослин, які мають велику кількість гладких і тонких пелюсток. Для висушування в мікрохвильовій печі стебло необхідно обрізати так, щоб від нього залишилося 3-4 см. Щоб не зіпсувати рослину, починати висушувати її в мікрохвильовій печі необхідно на середній потужності протягом двох-трьох хвилин. За необхідності повторюйте цю дію, доки не отримаєте якісний результат.
Зберігання сушених квітів
Зберігати сухоцвіти найкраще за кімнатної температури. Тому їх можна встановлювати у будинку для прикраси інтер'єру. Їм не місце у приміщеннях з високою вологістю, тому що від вологи на поверхні сухоцвітів буде з'являтися пліснява. Краще зберігати їх на одному місці і менше переносити, тому що сухі квіти дуже тендітні і навіть невеликий дотик до них може призвести до їх осипання.