Курьерская доставка на период карантина осуществляется только до подъезда! Бесплатная доставка от 300 грн

Стенд LoraShen на Ukrainian Fashion Week "Inspired by Jackson Pollock"

06.09.2018
Новость

Шукати нові техніки та ідеальні арт-рішення - наша робота. Як і чому з'явилася ідея лімітованої колекції кераміки ANIMAL LAND by LoraShen в техніці фарби, що ллється, ми розпитали у наших двох найталановитіших художника-кераміста Анастасії Вороніної та скульптора Романа Задериенко. Знайомтеся, наші Рома і Настя!

  

ЧОМУ ПОЛЛОК?

РОМА: Якщо хочеш подалі відійти від традиційного уявлення про "правильне" - на думку спадає саме ця особистість з історії мистецтва. Таку мету ми й переслідували. Кожен новий виріб кераміки LoraShen і його декор - це спроба кардинальних змін. Українська традиція кераміки неймовірно багата, різноманітна і шанована особисто мною, однак з'являються нові технічні можливості, і хочеться показати людям кераміку, якою її ще не бачили. Адже тільки художник кераміст може зрозуміти безмежність цього матеріалу. Варто відзначити, що Поллок, який ніс подібну ідею, досяг великого визнання, а значить зможемо і ми.

ЯКОЮ ТЕХНІКОЮ РОЗФАРБОВУВАЛИ КАШПО?

НАСТЯ: Винайденою самим Поллоком - технікою фарби, що ллється, в нашому випадку - глазурі, що ллється, і надглазурних фарб. Вона підкуповує можливістю "контролювати випадковість".
РОМА: Техніка фарби, що ллється, Джексона Поллока - це поєднання керованого і некерованого. Ці слова можуть бути застосовні до будь-якого керамічного декору. Кожен випал глазур'ю і фарб - складний фізико-хімічний процес, результат якого не можна вгадати... та й не хочеться! Адже улюблене заняття всіх керамістів - експерименти з глазурями!
Для декорування цієї серії були підібрані не тільки глазурі, але і палітра яскравих надглазурних фарб, що готувалися і наносилися нашим досвідченим художником-керамістом Анастасією Вороніною. Вивчивши роботи майстра, вона, дотримуючись колористики полотен, наносила фарби в тій же послідовності шар за шаром, після чого всі роботи пройшли фінальний (третій) випал. Потім двадцять годин очікування і вуаля - експеримент пройшов вдало!

ЗА ЩО ЛЮБИТЕ ЕКСПРЕСІОНІЗМ?

РОМА: Напевно, експресіонізм - це концентрат, який необхідно додавати до кожного учня або студента, який малює, щоб він міг називатися художником, і я сам не виняток. Адже головне завдання будь-якої творчості - вираз думок і почуттів. Я, як людина м'яка, не вживаю цей концентрат в чистому вигляді, але укупі з хорошими декоративними або академічними засобами йому завжди є місце в моїх роботах.
НАСТЯ: Експресіонізм крутий завдяки абсолютній свободі в виборі палітри, техніки. І самій безпредметності.

А ЩО ХОТІЛИ ВИСЛОВИТИ ЦІЄЮ ЕКСПРЕСІЄЮ САМЕ ВИ?

РОМА: Є необхідність в тому, щоб впливати на глядача емоцією. Експресіонізм - наш інструмент і вірний помічник. Адже кераміка може бути не тільки прикладною. Вона має достатньо засобів вираження, щоб бути предметом декору і мистецтва.
Велика місія моєї роботи - змінювати людей. Я вважаю, що кожній людині необхідно оточувати себе прекрасним: прекрасними людьми, словами, вчинками і, звичайно, радувати красою свій погляд.
Адже через споглядання прекрасного ми приймаємо самого Бога і стаємо трішечки чистіше і добрішими.
НАСТЯ: Хотілося викликати у глядача емоцію, а палітра сама говорить за себе.

Запитуйте колекцію у всіх салонах-магазинах LoraShen і в інтернет-магазині КОЛЕКЦІЯ ANIMAL LAND